Informacija apie šalį

Bulgarija, yra šalis, įsikūrusi Pietryčių Europoje. Ji ribojasi su Rumunija į šiaurę , Serbija ir Makedonija į vakarus, Graikija ir Turkija pietuose, ir Juodosios jūros rytuose. Dauguma komercijos ir kultūrinės veiklos yra sutelkta sostinėje ir jos priemiesčiuose. Didžiausias miestas - Sofija. Bulgarija – palyginti greitai populiarėjantis poilsio taškas. Ypač Bulgarija garsėja puikiais auksinio smėlio paplūdimiais, nuostabia gamta ir žaliais parkais, nepakartojama senovine miestų architektūra bei gausybe mineralinių vandenų gydymo centrų ir sanatorijų.

Demografija

Bulgarijoje pagal gyventojų surašymą 2011 skaičiuojama apie 7.364.570 žmonių. Didžioji daugumas arba 72,5 procento gyvena miestuose; maždaug šeštadalis visų šalies gyventojų yra susitelkę arčiau sostinės Sofijoje. Bulgarijos pagrindinė etninė grupė sudaro 84,8 proc . gyventojų. Šiuo metu Bulgarija yra demografinės krizės būsenoje,tam turėjo įtakos neigiamas gyventojų skaičiaus augimas nuo 1990-ųjų , kaiekonominis žlugimas sukėlė ilgalaikę emigracijos bangą.2001 m. duomenimis, 83,6 % gyventojų sudarė bulgarai, 9,5 % – turkai, 4,6 % – čigonai (romai).

Kalba

Bulgarų - vienintelė kalba, kartu su 85,2 procentais gyventojų gimtoji. Vietinis raštas – kirilica, tačiau turistams pagrindiniai užrašai pateikiami lotyniškąja abėcėle. Šalyje galima susikalbėti rusų, vokiečių, anglų ir prancūzų kalbomis.

Klimatas

Bulgarijos klimatas - vidutinių platumų, pereinantis iš jūrinio į žemyninį šiaurinėje ir vidurinėje šalies dalyse.  Vidutinė oro temperatūra dieną vasaros metu 23-28C, jūros – 23-25C, naktimis vidutinė oro temperatūra siekia apie 16-19C. Žiemos būna šaltos ir snieguotos.

Laikas

Bulgarijoje laikas nesiskiria nuo Lietuvos laiko.Vasaros metu gali keistis.

Pinigai

Nacionalinė Bulgarijos valiuta – levas. Palankiausias keitimo kursas yra bankų keityklose. Daugelyje viešbučių yra valiutos keityklos. Visada paklauskite, ar keitykloje skaičiuojamas komisinis mokestis (atidžiai stebėkite keitimo kursą). Kai kuriuose bankuose arba keityklose gali pareikalauti asmens dokumento (paso). Bulgarijoje taip pat galioja nerašyta taisyklė, kad kavinėse, restoranuos, ir viešbučio personalui paliekama arbatpinigių.

Transportas

Viešojo transporto bilietai dažniausiai perkami autobusų stotyje arba autobuse. Visi taksi turi skaitiklius, kaina priklauso nuo paros laiko, savaitės dienos. Minimalus tarifas – 5 levai (apie 9 Lt). Taksi iškvietimas iš viešbučio taip pat galimas, tačiau tikėtina, kad mokėsite šiek tiek brangiau. Kai kurie viešbučiai gali pasiūlyti išsinuomoti automobilį.

Apranga

Aprangai rekomenduojama rinktis lengvus medvilninius drabužius sezono metu, ir sezonui baigiantis vakarais patartina su savimi turėti megztuką.

Nacionalinės šventės

Sausio 1 - oji Naujieji metai
Kovo 3 - oji Išsivadavimo iš osmanų jungo diena
Gegužės 1 - oji Darbo diena
Gegužės 6 - oji Jurginės. Narsos ir bulgarų armijos diena
Gegužės 24 - oji Bulgarų kultūros ir švietimo bei slavų literatūros diena
Rugsėjo 6 - oji Susivienijimo diena
Rugsėjo 22 - oji Bulgarijos Nepriklausomybės diena
Lapkričio 1 - oji Tautinio atgimimo diena
Lapkričio 8 - oji Šv. Mikalojaus diena
Gruodžio 24 - oji Kūčios
Gruodžio 24 – 25 d. Kalėdos