Sicilija

Vokiečių poetas ir filosofas Gėtė rašė: „Neaplankius Sicilijos, Italija nepalieka jokio pėdsako sieloje. Sicilija yra raktas į Italijos pažinimą.“ Kitaip tariant, nepažinęs Sicilijos, nepažinsi Italijos. Europoje daugiau nėra tokios vietos, kur galėtumėte rasti tokią turtingą istoriją, daugiatautę kultūrą, klestinčią gamtą, smaragdinę jūrą ir puikų poilsį  svetinguose viešbučiuose.

Sicilija – autonominis Italijos regionas, didžiausia Viduržemio jūros sala, kurios sostinė – Palermas. Salos plotas – 25,7 tūkst. kv. km, joje gyvena apie 5 mln. žmonių. Sicilijos salą nuo žemyno skiria tik 3,5 km pločio Mesinos sąsiauris. Saloje yra aukščiausias Europos ugnikalnis – Etna (3 340 m). Tai vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių. Sicilijoje kiekviename žingsnyje jaučiama istorija. Čia mitų ir legendų kraštas: anot Homero ir Vergilijaus, būtent čia  kadaise gyveno ciklopai. Pagal istorijos ir architektūros paminklų skaičių Italija UNESCO sąrašuose užima pirmą vietą, o nemaža dalis paminklų yra Sicilijoje. Daugelis civilizacijų šioje saloje paliko savo pėdsakų, nes Sicilija buvo tautų susitikimų ir susidūrimų vieta. Tai tiltas tarp Afrikos ir Europos. Graikai, romėnai, bizantiečiai, arabai, normanai...Vieni gyveno, kiti griovė, treti kūrė. Toks tautų susimaišymas paliko savo pėdsaką salos kultūroje, istorijos paminkluose ir siciliečių gyvenime. Graikams valdant statyti paminklai niekuo nenusileidžia senovės Graikijos paminklams, stebina „sicilietiškas barokas“, bizantiškos mozaikos. Siciliečių kalba yra atskira romanų kalba, išsivysčiusi iš lotynų kalbos, kuriai įtakos turėjo graikų, arabų, prancūzų, vokiečių, ispanų, kataloniečių ir provanso kalbos. Šiuo metu ji baigia išnykti, dauguma gyventojų kalba itališkai. Kai kuriuose kaimuose dar galima rasti bendraujančių albanų kalbos  dialektais (Kontesa Entelina), keliuose regionuose vartojamos lombardų ar galų-italų kalbos.

Sicilija – viena gražiausių ir įdomiausių Viduržemio jūros salų, išsaugojusi savo žavesį. Jos klimatas vienas švelniausių Europoje. Pakrantėse vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas: švelnios lietingos žiemos ir karštos vasaros. Saloje maudymosi sezonas tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Neatsitiktinai senovės graikai Siciliją vadino Saulės sala. Sniego baltumo paplūdimiai, nuostabios uolos mažose įlankėlėse, didingi kalnai, puikus viešbučių aptarnavimas, klubai ir diskotekos visoje salos pakrantėje ir, žinoma, įdomi bei turininga ekskursijų programa saloje niekuo nenusileidžia  žemyninei Italijos daliai.