Informacija apie šalį

Jungtiniai Arabų Emyratai kartais tiesiog vadinami Emyratais arba JAE - šalis, esanti Arabijos pusiasalio pietryčiuose Persijos įlankoje, ribojasi su Omanu į rytus ir Saudo Arabija į pietus , taip pat turi jūros sienas su Kataru, Iranu ir Pakistanu. Kiekvienas emyratas yra paveldimas Emyro, kuris bendrai priklauso Federalinei Aukščiausiajai Tarybai, kuris yra didžiausia teisėta vykdomosios valdžios institucija šalyje. Jungtinius Arabų Emyratus sudaro - Abu Dabis , Adžmanas , Dubajus, Fujairah Ras al Khaimah , Šardža ir Um al -Quwain . Sostinė - Abu Dabis.  Abu Dabis - vienas iš didžiausių centrų prekyboje ir kultūrinėje veikloje, kartu su Dubajumi. JAE yra viena iš labiausiai išsivysčiusių ekonomiškų šalių Vakarų Azijoje su septintu didžiausiu BVP vienam gyventojui. Jo tankiausiai apgyvendintas miestas Dubajus tapo pasauliniu miestu ir verslo vartais, jungiančiais Artimuosius Rytus ir Afriką.

Demografija

JAE demografija yra labai įvairi. 2010 metų duomenimis tik 13 % JAE piliečių buvo emyrai, o likusieji gyventojai buvo emigrantai. Šalies migracijos rodiklis siekia 21,71 %, tai yra vienas aukščiausių pasaulyje. Emigrantai iš Pietų Azijos (Indijos, Pakistano, Bangladešo) sudaro didžiausią grupę - 58,4 % visų emigrantų, kiti - azijiečiai sudaro 16,7 %, o  Vakarų emigrantai apie 8,4% visų gyventojų. Maždaug 88 % šalies gyventojų Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvena miestuose.

Kalba

Arabų kalba yra valstybinė Jungtinių Arabų Emyratų kalba. Persijos įlankoje arabų dialektu laisvai kalba Emyratų žmonės. Anglų kalba yra pagrindinė užsienio kalba šioje šalyje, pavyzdžiui, anglų kalbos žinios yra vienas iš pagrindinių  reikalavimų, daugumai JAE darbo vietų. Kitos plačiai naudojamos kalbos yra persų, tadžikų tagalų, Malajalių, oficialia  kalba Keralos (Indija) yra kalbama plačiai Malayali bendruomenės, kuri sudaro didelę daugumą Indijos diasporos JAE.

Klimatas

JAE klimatas yra subtropinis ir sausringas su karštomis vasaromis ir šiltomis žiemomis. Karščiausi mėnesiai yra liepa ir rugpjūtis, kai vidutinė maksimali temperatūra pasiekia virš 45 ° C , pakrančių lygumose. Al Hajar kalnuose, temperatūra yra žymiai mažesnė. Mažiausia temperatūra sausį ir vasarį, yra tarp 10 ir 14 C. Vidutinis metinis kritulių kiekis pakrantės zonoje yra mažesnis nei 120 mm. Jei pasitaiko lietus pakrančių regionuose, tai pakankamai trumpas.

Laikas

Laiko zona JAE skiriasi +3 valandomis.

Pinigai

Jungtinių Arabų Emyratų dirhamai. Paslaugų sektoriuje arbatpinigiai – vienas papildomų pragyvenimo šaltinių, bet pačios arbatpinigių tradicijos JAE mažai skiriasi nuo viso pasaulio. Jei restorane arbatpinigiai neįtraukti į sąskaitą, mandagu palikti 10–15 proc. nuo sąskaitos sumos.

Apribojimai

Jungtiniuose Arabų Emyratuose kiekvienas emyratas turi savas taisykles, kurių privalu laikytis. Dažniausiai pasitaikantis apribojimas – alkoholio vartojimas. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į aprangą – ilgos kelnės ar sijonas būtų tinkamiausi atostogų drabužiai. Aprangos kodas galioja vyrams ir moterims, tik štai paplūdimiai išimtis – maudymosi  kostiumėliai čia leidžiami, bet nuogiems degintis draudžiama.

Transportas

Norint išsinuomoti automobilį reikia turėti tarptautinius reikalavimus atitinkantį vairuotojo pažymėjimą. Nenorintiems vairuoti - gera išeitis autobusai. Tačiau verta prisiminti, kad piko metas nėra pats geriausias kelionėms dėl didelių spūsčių miestuose, ypač Dubajuje. Populiariausia viešojo transporto priemonė – metro, kurio bilieto kaina priklauso nuo norimo nuvažiuoti atstumo.

Nacionalinės šventės

Sausio 1 - Nauji metai
Kilnojama data - Aukojimo diena
Kilnojama data - Islamiško nauji metai
Kilnojama data - Nakties kelionės diena
Gruodžio 2 - Nacionalinė diena
Kilnojama data - Ramadano pabaiga