Informacija apie šalį

Šri Lanka oficiali Demokratinė Socialistinė Respublika, įsikūrusi Indijos vandenyno pietinėje pakrantėje. Šri Lanka turi jūrų sienas su Indija į šiaurę, į pietvakarius – su Maldyvais. Šri Lanka randama istorijos šaltiniuose, daugiau kaip prieš 3000 metų. Jos geografinė padėtis ir gilūs uostai padarė ją labai svarbią strateginiu atžvilgiu, tad nuo senovės Šri  Lanka buvo svarbi Šilko kelio metu. Šri Lanka turi daugybės metų budistų paveldą, ir yra minima kaip pirmasis žinomas budistų raštuose minimas šaltinis, kuris buvo sudarytas šioje saloje. Turistus traukia natūralus gamtos grožis, arbatos plantacijos, nuostabus augmenijos ir gyvūnijos pasaulis, ramus poilsis jaukiuose, žalumoje skendinčiuose viešbučiuose, nuostabūs paplūdimiai, visus metus šiltas vandenyno vanduo, įdomus ir įspūdingas senųjų kultūrų palikimas, malonus ir paslaugus vietos gyventojų būdas.

Demografija

Šri Lanka yra 57-ta labiausiai apgyvendinta šalis pasaulyje, gyventojų tankumas didžiausias Vakarų Šri Lankoje, o ypač aplink sostinę. Miestuose šiuo metu gyvena apie 21% šalies gyventojų, kaimuose – 79%. Raštingumo lygis šalyje yra vienas didžiausių visoje Azijoje (93%). Sinhalai sudaro didžiausią etninę grupę šalyje, su 74,88 % visų šalies gyventojų; tamilų yra antroji didelė etninė grupė saloje, su 11,2 procentais.

Kalba

Sinhalų ir Tamilų yra dvi oficialios šalies kalbos Šri Lankoje. Konstitucija apibrėžia anglų kaip kitą, daugiausiai šalyje naudojamą kalbą, kuri plačiai naudojami švietimo, mokslo ir komerciniais tikslais.

Klimatas

Salą sudaro daugiausiai pakrantinės lygumos, kalnai auga tik pietų centrinėje dalyje. Aukščiausias taškas yra Pidurutalagala, kuris siekia 2524 metus virš vandens lygio. Klimatas atogrąžinis ir šiltas, dėl besikeičiančių  vandenyno vėjų. Vidutinė temperatūra svyruoja nuo 17 ° C, centrinėse aukštumose, kur gali atsirasti šalčių keletai dienų iki 33 ° C kitose nedidelio aukščio srityse. Vidutinė metinė temperatūra svyruoja nuo 28 ° Ciki beveik 31 ° C. Dieną ir naktį temperatūra gali skirtis nuo 14 ° C iki 18 ° C. Pietvakarinėje salos dalyje lietingasis sezonas būna gegužės—rugpjūčio mėnesiais, sausasis — nuo gruodžio iki kovo mėnesių. Šiaurės rytuose lietingasis sezonas būna spalio—sausio mėnesiais, o nuo gegužės iki rugsėjo — sausasis periodas.

Laikas

Šri Lankoje galioja +4 val. laiko skirtumas.

Pinigai

Šri Lankos piniginis vienetas — rupija (LKR). Ji lygi 100 centų. 1 euras lygus maždaug 105 rupijoms. Pinigus geriausiai  keisti bankuose, ypač Kolombo oro uoste. Pinigų keitimo čekį išsaugokite, nes neišleistas rupijas galėsite parduoti už tą pačią kainą, kuria pirkote.

Apranga

Dėl karšto, sauso ir pakankamai drėgno klimato, rekomenduojama „kvėpuojanti“, orui laidi medvilninė apranga ir patogi avalynė. Patartina su savimo turėti galvos apdangalą.

Šventės

Šri Lankos šventės susijusios su keturiomis pagrindinėmis salos religijomis — budizmu, induizmu, islamu ir krikščionybe. Kiekvienas šeštadienis ir sekmadienis yra nedarbo dienos. Daugelio švenčių datos nėra fiksuotos, jas nulemia Mėnulio kalendorius. Išskirtinė šrilankiečių šventė yra Poya Day — Mėnulio pilnaties diena, per ją nedirbama. Šią dieną lankomos šventyklos, atliekamos įvairios apeigos.
Induistai ir budistai Naujuosius metus švenčia balandžio mėnesį, katalikai — sausio 1 d.

Šventės:

Sausio 1 d. – Naujieji metai.
Sausio 10 d. – Adha festivalis.
Sausio 14 d. – Tamil Thai Pongal diena.
Vasario 4 d. – Nepriklausomybės diena.
Balandžio 13–14 d. – tamilų ir sinhalų Naujieji metai.
Gegužės 1 d. – Tarptautinė Darbo diena.
Rugsėjo 21–25d. – Būgnų festivalis.
Spalio 22–24d. – Ramadano pabaiga.
Gruodžio 25d. – Kalėdos.
Gruodžio 31d. – Hadji festivalio diena (Hadji Festival Day).