Informacija apie šalį

Tailandas yra šalis, esanti Indokinijos pusiasalio centre Pietryčių Azijoje. Šiaurėje ji ribojasi su Birma ir Laosu, pietryčiuose su Kambodža, Tailando pietus skalauja Pietų Kinijos jūra, o rytinius krantus Andamanų jūra. Sostinė ir  didžiausias miestas yra Bankokas, tai Tailando politinis, prekybos, pramonės ir kultūros centras. Pirminė religija yra budizmas, kurią praktikuoja apie 95% gyventojų. Turizmas taip pat gerokai prisideda prie Tailando ekonomikos. Tailandas yra namai keletui skirtingų geografinių regionų, iš dalies atitinkančių provincijos grupės. Šalies šiaurė yra labiausiai kalnuotoje vietovėje iš Tailando aukštumų , su Aukščiausiu tašku Doi Inthanon 2565 metrų. Šalies centre  dominuoja daugiausiai Chao Phraya upės slėnis, kuris tęsiasi ir susijungia su Tailando įlanka. Pietų Tailandą sudaro siaura Kra sąsmauka, kuri išsišakoja į Malajų pusiasalį. Politiškai yra šeši geografiniai regionai, kurie skiriasi vienas nuo kito gyventojais, pagrindiniais ištekliais, gamtiniais ypatumais pragyvenimo lygiu, socialine ir ekonomine plėtra. Tailando įlankas apima ir maitina Chao Phraya, Mae Klong, Bang Pakong ir Tapi upės. Andamanų jūra yra laikoma labiausiai vertingu Tailando gamtos šaltiniu, ji turtinga populiariausių ir prabangiiausių kurortų Azijoje. Puketas, Krabi, Ranongas, Phang Nga ir Trangas, jų sodrios salos kviečia visus pasauliečius į Andamanų jūros pakrantes.

Demografija

Apie 75% gyventojų sudaro etniški tajų gyventojau, 14% Tailando gyventojų yra kinai ir 3% yra malajai.

Kalba

Oficiali šalies kalba yra Tajų, Tai-Kadai kalba glaudžiai susijusi su Lao, Shan Birmoje, ir daug mažesnių kalbų yra  kalbama lanku nuo Hainan ir Yunnan į pietus iki Kinijos sienos. Tai pagrindinė švietimo ir valdžios kalba visoje šalyje. Anglų kalba yra privalomas mokomasis dalykas, bet laisvai kalbančių skaičius išlieka labai mažas, ypač už miestų.

Klimatas

Vietos klimatas prilygtinas atogrąžų ir didžiausią įtaką jam daro Musonas. Lietingas, šiltas, ir debesuotas pietvakarius musonas  Kovo pabaiga–gegužės mėn. – karštasis sezonas, kuomet labai mažai lyja, o temperatūra gali pakilti iki 40 laipsnių karščio. Šis laikotarpis taip pat tinkamas kelionėms, tačiau reikėtų mažiau laiko būti atviroje saulėje. Birželio–spalio mėn. – lietingasis sezonas, kai beveik kasdien po valandą ar kelias lyja. Tačiau šis sezonas skiriasipriklausomai nuo regiono: Patajoje ir Bankoke lietūs pakankamai reti, o Pukete, Krabi kurortuose ir visose Andamano  jūros pakrantėse dėl musoninių vėjų lietūs ypač dažni.  Lapkričio–vasario mėn. – vėsusis sezonas, kai temperatūra siekia 25-30 laipsnių šilumos (vietomis ji gali nukristi iki  +20, o vietomis – pakilti iki +35). Tai pats palankiausias sezonas keliavimui. Tikėtina, kad kuriame nors Tailando regione pliūptels lietus, bet tai tikrai retas atvejis.

Laikas

Tailande dėl skirtingos laiko juostos galioja +7 valandos.

Pinigai

Nacionalinė valiuta – batas. 100 Tailando batų apie 7,4 Lt. Valiutą galima pasikeisti visur. Viešbučiuose keistis valiutą dažniausiai nerekomenduojama, nes keisdami USD į batus, Jūs prarasite apie 10–15 %. Viešbučių ar kituose turistų mėgstamuose restoranuose paprastai arbatpinigiai (10 proc.) jau būna įtraukti į sąskaitą.Dauguma viešbučių, parduotuvių ir restoranų priima ir kreditines korteles. Tailandiečiai dažniausiai nesitiki arbatpinigių ir sąžiningai atiduoda grąžą.  Bankai atsidaro nuo 8.30 iki 15.30. Šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis bankai nedirba. Valiutos keityklos dažniausiai atidarytos nuo 9 iki 22 val. kiekvieną dieną.

Muitinė

Oro uosto išvykimo mokestis. Kai kuriose parduotuvėse prekių ir paslaugų kainos gali būti pateiktos, neįskaičiavus 7% PVM, kuris priskaičiuojamas perkant. Daugelyje kavinių prie kainoraštyje pateiktos kainos priskaičiuojamas 10%  aptarnavimo bei 7% PVM mokesčiai.

Transportas

Transporto sistema Tailande gana chaotiška, tad prieš keliaujant reikia nusiteikti nuotykiams. Norintys pamatyti daugiau gali keliauti autobusu ar traukiniu, vandens transportu. Miestuose, tokiuose kaip Bankokas, verta išbandyti triračius taksi „tuk-tuk“. Kartu verta išbandyti ir derėjimosi meną dėl kelionės kainos.

Apranga

Lankantis šventykloje ar karališkajame dvare, būtina padori apranga (pečiai, kojos ir keliai turi būti uždengti). Prieš įeinant į šventyklą ar vietinių gyventojų namus, būtina nusiauti avalynę.