Informacija apie šalį

Tunisas – Tuniso valstybės sostinė nuo 1159 m . Tai didžiausias Tuniso miestas, su 651.183 gyventojų, įsikūręs prie didelės Viduržemio jūros įlankos (Tuniso įlankos). Tuniso miestas yra pastatytas ant kalvos šlaito žemyn link Tuniso  ežero. Šiuose kalnuose yra įžymios vietos, tokios kaip: Notre- Dame de Tunis , Ras Tabia , La Rabta , La Kasbah. Šiuolaikinės plėtros (nuo kolonijinės eros ir vėliau ) centru yra laikoma Medina . Be šio rajono taip pat didesni regionai Kartaginos , La Marsa , ir Sidi Bou Said priemiesčiai. Medina yra miesto centre: tankiai išsidėsčiusi alėjomis, intensyvių kvapų ir spalvų , prisirpęs aktyvus prekybos centras, kur prekių pasiūla svyruoja nuo odos iki plastiko, prieskonių, gausu turizmo suvenyrų ir mažyčių amatų parduotuvėlių darbų. Geltono smėlio paplūdimiai, saulė, jūra ir palmės, kvapą gniaužiantys gamtovaizdžiai, alyvmedžių giraitės, žaliuojantys šiauriniai slėniai ir plokščiakalniai, neaprėpiami dykumų plotai pietuose – unikalumu trykštanti šalis.

Demografija
Jau kitais metais po nepriklausomybės,metropolinėse zonose gyventojų ir toliau sparčiai auga. Šiuo metu yra skaičiuojamas ženklus padidėjimas. Šis pastovus augimas kartu su pokyčiais valstybėje, turi įtakos sostinės atsigavime. Dekolonizacija paskatino kai kurių tautinių mažumų , kurių skaičius mažėja kiekvienais metais, tremtis. Pasibaigus 21-ojo amžiaus pradžiai ,Tuniso miestas viršijo 2.000.000 gyventojų,iš kurių apie 98% – arabų, 1% – berberų ir apie 1 % – europiečių.

Kalba
Oficialiai - Tuniso kalba yra arabų, tačiau nuo istorinių laikų, dėl buvusios stiprios Prancūzų kolonijos įtakos  kasdieniame gyvenime plačiai vartojama ir prancūzų kalba. Šalyje taip pat galima susikalbėti anglų bei vokiečių kalbomis.

Klimatas
Tunisui karštos vasaros įtakos turi Viduržemio jūros klimatas. Šiai klimato klasifikacijai, būdingas karštas ir sausas sezonas, kartu su vėsiuoju ir lietingu sezonu. Vietos klimatą taip pat veikia Viduržemio jūros ir kalvų reljefas. Žiema - drėgniausias metų laikas , kai daugiau neitrečdalis metinės kritulių normos patenka per šį laikotarpį , lyja  vidutiniškai kas dvi ar tris dienas . Saulė vis dar gali padidinti temperatūrą nuo 7 ° C ryte, iki 16 ° C vidutiniškai  per žiemą. Šalnos pasitaiko retai arba iš vis nepasitaiko. Pavasarį, kritulių kiekis sumažėja perpus. Saulė tampa  dominuojanti gegužės mėnesį, kai ji pasiekia vidutiniškai 10 valandos padalą per dieną. Kovo temperatūra gali svyruoti nuo 8 ° iki 18 ° C , ir tarp 13 ° C ir 24 ° C gegužę. Tačiau , tai yra įprasta temperatūra, kuri pakyla ne anksčiau  kaip balandžio mėnesį. Aukščiausiai temperatūra pakyla iki 40 ° C. Vasarą , lietaus visiškai nėra, o saulė lepina ištisą dieną. Vidutinė temperatūra vasaros mėnesiais birželio , liepos, rugpjūčio , ir rugsėjo yra labai didelė. Jūros brizas gali sumažinti šilumą, bet kartais Sirocco vėjai pakoreguoja šią situaciją. Rudenį pradeda lyti, dažnai ir su trumpaperkūnija, kurie kartais gali sukelti staigius potvynius kai kuriose miesto dalyse.

Darbo laikas
Valstybinės įstaigos, bankai žiemą dirba nuo 8 iki 11.30 ir nuo 14 iki 17 val., vasarą – nuo 7.30 iki 11.30 val.
Valiutų keitimo punktai viešbučiuose veikia visą dieną, su pietų pertrauka. Privačios parduotuvės ir prekyvietės paprastai dirba „iki paskutinio kliento“. Neretai prekybos vietos dieną užsidaro pietų pertraukai.

Pinigai
Nuo 1 iki 2 dinarų arbatpinigių paliekama viešbučio lagaminų nešikams, kambarinėms ir kitiems paslaugų teikėjams. Pagal tradiciją restoranų padavėjams paliekama 5–10 proc. sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės).  Atsidėkoti galima ir 1 JAV doleriu ar euru (žinoma, šią sumą galima palikti ir vietine valiuta). Rekomenduojama išsikeistus pinigus perskaičiuoti, neatsitraukiant nuo pardavimo vietos, o keitimo kvitą saugoti iki išvykimo iš šalies. Vietinės valiutos – dinaro – išvežimas iš šalies yra draudžiamas, tad pravartu kiekvieną kartą prieš  išskrendant išsikeisti valiutą.

Muitinė
Tunisas pretenzinga šalis, tad jei sugalvojote paprastai piligriminiai kelionei be įsipareigojimų – gali kilti keblumų. Tad jei turite visa kelionės rinkinį (skrydis+viešbutis), Jums nereikėtų jaudintis,viza šiuo atveju nereikalinga, tokiu atveju Jums tereikės užpildyti tik įvykimo į šalį kortelę. Jei vykstate neturėdami apgyvendinimo paslaugos – Jums reikės pasirūpinti įvykimo į šalį viza. Vykstantiems į Tunisą, kaip ir į Turkiją, būtina pasirūpinti galiolančiu LR piliečio pasu (asmens tapatybės kortelės nepripažįstamos).

Transportas
Pirmoji geležinkelio linija atidaryta 1985 metais. Metro léger de Tunis tinklas pamažu plėtėsi ir ilgainiui pradėjo pasiekti priemiesčius. Šalyje galioja apie 200 autobusų maršrutų.Geltonos spalvos taksi automobiliai važinėja po miestą. Visi automobiliai su skaitikliais, tačiau dėl kainos su vairuotoju galima iš anksto tartis. Baltos spalvos mikroautobusai su juodomis juostomis („Luaž“) kursuoja tarp miestų nustatytais maršrutais, todėl susisiekimas  tarp miestų ganėtinai neblogas. Dėl kelionės kainos reikia tartis su vairuotoju iš anksto.Kelionė kurorte kainuoja  apie 1 dinarą. Nepraleiskite progos pasivažinėti vietiniais tuktukais – tai nebrangus transporto būdas.Tarpmiestiniais  autobusais galima nuvykti į daugelį šalies vietų.Bilietus galite įsigyti iš vairuotojo.

Apranga
Besiruošiant kelionei į Tunisą, būtina pasirūpinti reikiama apranga. Nesvarbu, kurį metų laiką pasirinksite, patartina su savimi visuomet turėti apdangalą galvai nuo kepinančios saulės, apsaugojančių nuo saulės priemonių veidui ir kūnui, bei patogę avalynę. Svarbu, kad apranga būtų medvilninė ir lengva.Lankantis muziejuose, musulmonų maldos  namuose ar kitose panašiose vietose, ypač moterims, rekomenduojama rengtis rankas, kojas, krūtinę dengiančius drabužius iš pagarbos vietinei religijai.

Tuniso nacionalinės šventės
• Sausio 1 – Naujieji metai
• Vasario 4: Mouled (pranašo metinės)
• Kovo 20: Nepriklausomybės diena
• kovo 21: Jaunimo diena
• Balandžio 9: Kankinių diena
• Gegužės 1: Tarptautinė Darbo diena
• Liepos 25: Respublikinė diena
• Rugpjūčio 13 : Moters diena
• Rugpjūčio 19: Eid al-Fitr (Ramadano pabaiga)
• Lapkričio 7: Naujosios eros diena
• Spalio 26: Eid al-Idha (Aukojimo šventė